Biuras namuose. 8 Namų biuro dizainai
Kasmet vis daugiau žmonių dirba namuose. Vis daugiau įmonių Lietuvoje leidžia savo darbuotojams rinktis darbo vietą, o kartais net ir siūlo biuro aplinką pakeisti į namų. Vieni darbuotojai džiaugiasi ir teigia, jog namų aplinka padidina darbo našumą, o kiti pabrėžia darbo biure privalumus.
Pasitikus naujus metus, daugelis iš mūsų išsikelia naujus tikslus. Tai gali būti dideli ar maži tikslai. Ar nusprendėte parašyti knygą, išmokti programuoti ar sutvarkyti savo finansus, jums bus reikalinga įkvepianti erdvė, kuri padėtų susikaupti, motyvuoti ir pasiekti savo tikslus.
Vienas iš didžiausių namų biuro dizainų mitų teigia, jog jums reikalingas atskiras kambarys. Nebūtinai! Galite sukurti patogią erdvę darbui, bet kurioje buto ar namo erdvėje, be papildomų sienų.
1. Pasirinkite ramią spalvų paletę
Spalvos veikia mūsų nuotaiką, produktyvumą ir mintis. Ieškant įkvėpimo ir produktyvumo pasitelkite spalvas. Atsižvelgiant į tai, kokios spalvos jus veikia labiausiai, sukurkite tinkamiausių spalvų paletę.
Ramių spalvų paletė visada padės produktyviam darbui. Tamsių spalvų paletė gali turėti labai panašų poveikį ir paskatinti labiau susikaupti darbui. Pasirinkite spalvas, kurios jus įkvepia ir motyvuoja.
2. Maksimalios daiktų saugojimo vietos
Švari ir tvarkinga aplinka suteikia ramybės ir įkvepia produktyvumui.
Turbūt patys pastebėjote, jog dirbant netvarkingame kambaryje, su daugybe nereikalingų daiktų aplinkui, jaučiatės išsiblaškę ir suirzę. Pasiekite savo išsikeltus tikslus, sutvarkę aplinką. Originaliai sudėkite daiktus.
Ieškote idėjų? Naudokite knygų lentynas su krepšeliais, spinteles ir komodas. Net grindų krepšiai gali pasitarnauti dideliems daiktams susidėti!
3. Išnaudokite nepatogias erdves
Neturite atskiro kambario, kuriame galėtumėte įsirengti darbo kambarį? Tam yra išeitis. Dažniausiai kiekvienuose namuose rasite nepanaudotų erdvių. Galbūt rasite patogią erdvę tarp miegamojo ir svetainės, kurią dabar naudojate kaip koridorių ar gėlių kompozicijoms. Panaudokite šią erdvę biurui sukurti. Paprasčiausias stalas ir kėdė, paveikslas ant sienos, šalia pastatyta spintelė atrodys puikiai. Taip pat galite tokią erdvę sukurti ir miegamojo kambaryje, svetainėje, o jeigu jūsų namuose yra laiptai, galbūt net po jais! Jei gyvenate daugiabutyje, turbūt turite įstiklintą balkoną. Įsirenkite darbo kambarį jame. Jums reikės darbo stalo, kėdės, kelių lentynų daiktams susidėti ir, žinoma, infraraudonųjų spindulių lempos tam, kad žiemą nesušaltumėte balkone!
4. Padarykite erdvę universalią
Gyvenate nedideliame bute? Galite darbo erdvę susikurti ir čia.
Visai nesudėtinga įsirengti universalią erdvę, kurioje galėtumėte darbuotis ir siekti užsibrėžtų tikslų, o po darbo, kartu su šeima vakarieniauti ir dalintis dienos įspūdžiais.
Išsirinkite tokį rašomąjį stalą, kuris tarnautų kaip namų biuras ar valgomasis stalas!
5. Kūrybingai išdėstykite daiktus
Perstumdžius baldus, gal ir nereikės perdažyti sienų ar įsigyti naujų baldų tam, kad jaustumėtės kaip naujuose namuose. Net seną erdvę galima puikiai atnaujinti pakeitus kelių baldų vietas.
Pavyzdžiui, pastatykite stalą miegamojo kambario viduryje. Tai jums suteiks naują požiūrį į darbą ir gali padėti sukurti teigiamą energiją aplinkoje. Toks išdėstymas turi savo privalumų: dirbdami galėsite žiūrėti pro langą, o ant sienų pakabinti spinteles ar lentynas daiktams. Žinoma, toks išdėstymas patogus, jei dirbate nešiojamuoju kompiuteriu ar tenka dažnai dalyvauti susitikimuose. Jei reikalingas stacionarus kompiuteris, laidai Jums trukdys.
6. Mokymosi erdvė
Ne tik dirbantiems reikia erdvės savo tikslams pasiekti. Vaikams ir paaugliams taip pat reikia darbo vietos, tačiau ne visada yra galimybė tam skirti atskirą kambarį. Pastatykite stalą vaikų lovos gale ir išrinkite linksmą biuro kėdę. O jeigu trūksta vietos, pakeiskite naktinį staliuką į darbui tinkamą stalą ir naudokite jį tiek mokslams, tiek pramogoms. Nesvarbu, kokį išdėstymą pasirinksite, tačiau nepamirškite išrinkti mėgstamiausių spalvų ir skelbimo lentos arba įdomaus, motyvuojančio meno kūrinio. Kūrybingi meno kūriniai įkvėps Jūsų vaikus ir paskatins siekti savo tikslų.
7. Dirbkite su tuo, ką turite
Turite keletą interjero dizaino detalių namuose? Panaudokite jas.
Pavyzdžiui, Jūsų kambaryje ant sienos sukabintos knygų lentynos. Tokia erdvė puikiai tinka Jūsų darbo aplinkai sukurti. Po knygų lentynomis pastatykite stalą ir jas išnaudokite, kaip privalumą daiktams susidėti!
8. Nebijokite drąsių dizaino idėjų
Ar dirbate namuose visas 8 valandas kiekvieną dieną? Stenkitės, kad biuro erdvė būtų nenuobodi, nes pritrūksite įkvėpimo.
Pakeiskite savo darbo erdvę taip, kad joje norėtumėte būti. Žaisminga darbo aplinka gali būti puiki vieta produktyvumui didinti.
Net nemėgstami seni kilimai, gali puikiai pagyvinti erdvę. Nustebsite, jog kilimas, derinamas su tamsiais baldais, gali tikti jūsų darbo erdvei.